הבחירה בקיר גבס

לקיר הגבס היתה תקופת הסתגלות קשה של חומר בניין חדש: הוא אמנם פונקציונלי ונוח לבניה, אך במשך שנים ארוכות הוא נחשב ללא אסתטי ולברירת מחדל. בשנים האחרונות, עם השיפור באיכות החומרים, הגבס זוכה לפופולריות מחודשת.

בעזרת גבס אפשר תמיד לעצב מחדש את המרחב, ליצור חללים חדשים ופינות לצרכי הבית. אפשר להקים ולפרק אותו בקלות. הוא ידידותי לסביבה וניתן למחזר אותו. הוא זול, הוא קל, הוא ניתן להובלה, ובקיצור – חוסך בזמן, כסף ואנרגיה.

מבחינת הבניה, הגבס הוא ישר יותר וניתן לתיקון, שלא כמו קיר בטון, והוא גם גמיש יותר, מה שהופך אותו לעמיד יותר בפני רעידות אדמה. אפשר ליצור כל סוג של צורה לקיר? פינות, קמרונות, קירות מחורצים. בימינו, עם המעברים הרבים בין דירות וההתאמה הפונקציונלית לגודל המשפחה הדרה בבית,שמשתנה עם לידות ועזיבת הבית של ילדים בוגרים, דרוש חומר שניתן לשנות בתכיפות כזו מבלי להפסיד כמות כסף משמעותית.

בעבר הגבס היה חומר שאינו חוסם רעשים כלל. כיום המצב שונה והגבס הוא חומר אקוסטי ומבודד.

טכנולוגיית פספרטו היא טכנולוגיה העוסקת בחריצות וחריטות בהזמנה מיוחדת. כדאי לבדוק אותם ולקבל רעיונות לגבי מה שיש להם להציע (ואולי גם לעצב לבד לפי הדגמים שלהם).

מבחינה עיצובית, ניתן להדפיס על קירות גבס בהדפסה דיגיטלית, ליצור כוכים, להסתיר צינורות, מדפים הבנויים לתוך הקיר, תיקרות מונמכות והכל כיד הדמיון הטובה עליכם.

כרגיל, הבניה היוקרתית, שמעצביה פחות מהססים להשתמש בחומרים ייחודיים, מכניסה את הגבס בחזרה לשימוש.

הגבס כחומר גלם לבנייה מגיע בצורה של לוחות גבס. מעצבים אותם בצורה הרצויה ומצמידים אותם אל המבנה בעזרת פרופילי פח מפלדה מגולוונת. ערוצי המתכת מצומדים אל רגילים או לתקרה בעזרת ברגים ודיבלים ואליהם מוברגים באופן פשוט ברגים קטנים החודרים דרך שני החומרים הרכים יחסית. על גבי הגבס נמרח מֶרֶק המחליק את החיבורים בין לוחות הגבס, בעיקר אלה המחוברים בזווית ומעלים את הברגים שראשם נשאר חשוף בצידו החיצוני של לוח הגבס.

כנסו לפרטים נוספים אודות עבודות גבס מיוחדות