המדריך לשיפוץ חדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא החדר שמשפצים הכי הרבה בבית. רמת השחיקה הגבוהה שלו, הצנרת והנוכחות הפיזית של הצורך בשיפוץ הופך את שיפוץ חדר האמבטיה לכורח המציאות. הוא גם יכול לשדרג את הבית בצורה מאוד משמעותית. זה שיפוץ שמצריך לקיחת החלטות חכמות בקשר לחיפוי, מיקום, אסטתיות ושימושיות. אז איך לעבור את השיפוץ בהצלחה? כדאי לפני הכל להבין את שלבי השיפוץ.

1. פינוי ופירוק הריצוף והקירוי הקיימים. זה שלב שמצריך כמה שעות עבודה, וזהירות רבה שלא לפגוע בצנרת הקיימת.

2. הוצאת החול שמכסה את הצנרת.

3. החלפה של הצנרת הקיימת. לעתים קרובות צריך לראות האם יש סכנת קורוזיה (החלדה) ולשנות את בצנרת רק במקרה והיא ישנה ודרושה החלפה או שדרוש שינוי מיקום בגלל החלפה של מיקומי הכיור/אמבטיה/אסלה. מבחינת סוג הצנרת, מומלץ לבחור במותג אס.פי. הידוע בשכבות הבידוד שלו.

4. צנרת הביוב – שיקום והחלפה במקרה הצורך.

5. הוספת נקודות חשמל. זהו שלב שמתבצע על ידי בעל מקצוע נפרד ובמקביל לאינסטלציה. כדאי להיות מודעים לכך בכדי לחסוך זמן. בשלב זה נשאל את עצמנו לגבי סוג ומיקום התאורה שיהיה שימושי ואסטתי לנו: מעל המראה בכדי לראות טוב יותר או מאחור בכדי ליצור תאורה פחות בולטת? רצוי ומומלץ לא לשים את התאורה הישירה יותר מעל המראה בדיוק, מה שיוצר אפקט לא נוח של אור וצל, אלא משני צידי המראה. זו תהיה תאורה רכה ותהיה תאורה נוספת, רוחבית, כנגדה בכדי להאיר את האמבטיה, שתהיה חזקה יותר.

6. מיקום והתקנת אמבטיה או מקלחון.

7. מילוי חול ים.

8. ריצוף הרצפה וחיפוי הקירות בקרמיקה: חשוב לבחור חומרים של חברות מוכרות עם תקן ישראלי, כאלה שיכולות להחליף חומרים. קרמיקה נחשבת למקובלת ועמידה במים, אך גם סגנון פסיפס ואף רצפת פרקט מחופה יכולה להיות מיוחדת ועמידה – פשוט חייבים לבחור איש מקצוע שיודע באמת מה הוא עושה.

9. התקנת הכיור, הברזים והאסלה

10. צביעת הקירות

נקודה חשובה נוספת: אם אתם מעוניינים בשינוי שהוא בעיקרו אסתטי, ובהליך שיפוץ מקיף פחות המתייחס לאמבטיה בלבד ולא לחדר כולו, ישנם פתרונות אפשריים נוספים. פתרון אחד הוא צביעת אמבטיות, לרוב בצבע אקרילי ייעודי. תוכלו להשתמש בו אם יש קילופים של הצבע, אך לא במקרה של סדקים עמוקים. באפשרותכם גם לבחור לבצע רק ציפוי אמבטיות, הליך הכולל שיוף והתזת מספר רב של שכבות ציפוי, מה שמאפשר להתמודד עם ליקויים עמוקים יותר.

לפרטים והזמנות שירות שיפוצים בתל אביב, חייגו: 054-4410558