השלבים הנחוצים לפני שיפוצים

הגיע הזמן לשפץ, זה ברור ומוסכם – אך אין מושג ממה להתחיל. המשימה גדולה, לא ידועה ומפחידה. אז בואו נעשה קצת סדר בבלגן וננסה להבין את השלבים.

הדבר החשוב ביותר להחליט לפני שיפוץ הוא סכום גג שמתכוונים להשקיע בשיפוץ. בעל המקצוע הוא זה שצריך להגדיר את המחיר והמחיר הזה צריך לעמוד בסטנדרטים שלכם. צריך להבין בדיוק מה צריך לשפץ ומה "יהיה רעיון נחמד" לשפץ. ככה ניתן ליצור מדרג עדיפויות. למחיר שבעל המקצוע נתן לכם הוסיפו 20% - וזאת מכיוון שהשיפוץ כמעט תמיד יוצא יקר יותר ממה שכיוונו אליו. אסור לחרוג מהתקציב, אל תשכחו.

בשלב השני, כדאי לבחור אדריכל או מעצב שידעו לתרגם את רצונותיכם מהשיפוץ למונחים ברי ביצוע. חשוב לבחור איש מקצוע שראיתם עבודות שלו ואתם מתחברים לסגנון העיצוב שלו. האדריכל גם יוכל לצפות חלק מהקשיים ומהחריגות בתקציב וכך תוכלו לשקול מראש אם ברצונכם להתחיל בשיפוץ חלק מסוים ולקחת את הסיכון. הוא יראה גם יחסיות של עצמים ומקום, ואת התמונה הכללית שתיווצר.

השלב השלישי הוא בחירת בעל המקצוע לשיפוץ. אפשר לבחור קבלן או שיפוצניק. היקף השיפוצים יחליט עבורנו רוב הזמן – לשיפוץ גדול לא יהיה די בשיפוצניק. כל פרוייקט שיפוצים שעלותו מעל 35000 ₪ חייב להתבצע על ידי קבלן. גם את בעל המקצוע שלכם בדקו לפני שאתם לוקחים אותו: ראו עבודות שעשה וקבלו המלצות. רצוי לקבל המלצות מכמה בעלי מקצוע ולוודא שהצעת המחיר ברורה לכם. כמו כן רצוי שיהיו רשומים זמן העבודה הצפוי, אופן התשלום וחומרי הגלם.

עתה הגיע הזמן – לפני שנתחיל בשיפוץ – לרכוש את ה"כלים הלבנים" – החומרים שבעל המקצוע אינו מביא איתו. רצוי שהכל יהיה מוכן לפני השיפוץ ולא ניתקע באמצע, מה שיגרום לחריגה מלוח הזמנים.

ההליך הסטנדרטי כולל:

*הריסת ושבירת הקירות בצורה הדרגתית

*בניית קירות פנימיים, עבודות גבס ודקורציה

*ביצוע תשתיות חשמל ואינסטלציה

*ביצוע חיפויים וצביעה

*אבזור ותכנון החלל, כמו גם הגימורים הסופיים.

תכנית טובה ומבוססת היא הצעד הראשון. והכי חשוב, להיות בקשר רציף עם קבלן השיפוצים בכל הזמן בכדי לשנות בזמן אמת את כל מה שצריך שינוי.

 

להזמנת שירות שיפוצים במרכז, חייגו: 054-4410558