הבחירה בקיר גבס

לקיר הגבס היתה תקופת הסתגלות קשה של חומר בניין חדש: הוא אמנם פונקציונלי ונוח לבניה, אך במשך שנים ארוכות הוא נחשב ללא אסתטי ולברירת מחדל. בשנים האחרונות, עם השיפור באיכות החומרים, הגבס זוכה לפופולריות מחודשת.

בעזרת גבס אפשר תמיד לעצב מחדש את המרחב, ליצור חללים חדשים ופינות לצרכי הבית. אפשר להקים ולפרק אותו בקלות. הוא ידידותי לסביבה וניתן למחזר אותו. הוא זול, הוא קל, הוא ניתן להובלה, ובקיצור – חוסך בזמן, כסף ואנרגיה.

קראו עוד »

המדריך לשיפוץ חדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא החדר שמשפצים הכי הרבה בבית. רמת השחיקה הגבוהה שלו, הצנרת והנוכחות הפיזית של הצורך בשיפוץ הופך את שיפוץ חדר האמבטיה לכורח המציאות. הוא גם יכול לשדרג את הבית בצורה מאוד משמעותית. זה שיפוץ שמצריך לקיחת החלטות חכמות בקשר לחיפוי, מיקום, אסטתיות ושימושיות. אז איך לעבור את השיפוץ בהצלחה? כדאי לפני הכל להבין את שלבי השיפוץ.

קראו עוד »

השלבים הנחוצים לפני שיפוצים

הגיע הזמן לשפץ, זה ברור ומוסכם – אך אין מושג ממה להתחיל. המשימה גדולה, לא ידועה ומפחידה. אז בואו נעשה קצת סדר בבלגן וננסה להבין את השלבים.

הדבר החשוב ביותר להחליט לפני שיפוץ הוא סכום גג שמתכוונים להשקיע בשיפוץ. בעל המקצוע הוא זה שצריך להגדיר את המחיר והמחיר הזה צריך לעמוד בסטנדרטים שלכם. צריך להבין בדיוק מה צריך לשפץ ומה "יהיה רעיון נחמד" לשפץ. ככה ניתן ליצור מדרג עדיפויות. למחיר שבעל המקצוע נתן לכם הוסיפו 20% - וזאת מכיוון שהשיפוץ כמעט תמיד יוצא יקר יותר ממה שכיוונו אליו. אסור לחרוג מהתקציב, אל תשכחו.

קראו עוד »

כיצד לבחור שילוב צבעים

בעולם העיצובי סביבנו הצבעים הולכים ומתרבים עם השיפור בטכנולוגיה. הטלוויזיה, המחשב והבגים מציעים גוונים דקים יותר, והדרישה לצביעה ביתית מדויקת עולה. טמבור, וחנויות חומרי בניין אחרות, הבינו זאת והחלו להציע עירבובי צבעים וגוונים דקים ומדוייקים יותר.

כשכמות האופציות גדלה, צריך יכולת אבחנה ותיעדוף גבוהה יותר. אז כיצד נבחר את הצבע הנכון?

קראו עוד »

שיפוץ בצבעים משפיעים

טעם בצבעים הוא עניין מאוד אישי והרבה פעמים תלוי תרבות. בחברות יותר מערביות הצבעים יהיו עמומים יותר, שחורים, אפורים ורכים, ובחברה יותר מזרחית או ים תיכונית תהיה נטייה מוגברת לצבעוניות. אצלנו בחברה הישראלית יש חופש לבחור בכל אחת מהאפשרויות, הכל פתוח. השאלה היא, איך עושים זאת? אנשים רבים היום הולכים למקצוענים בכדי לפצח את העניין.

הדבר הראשון שכדאי לעשות בדרך לבחירת הצבעים הנכונה היא להשתמש בעיניים. נשמע טריוויאלי, אך רבים מאיתנו מעולם לא עמדו מול פלטת צבעים והקדישו מחשבה לשאלה: כיצד הצבע הזה משפיע עלי באופן אישי?

קראו עוד »